BEAVATKOZÁSOK

Aranyér eltávolítása dióda lézerrel

Lézeres aranyérműtét


Szakember keresése

A Szépség Bróker adatbázisában szereplő specialistáink közül 0 szakember végzi ezt a beavatkozást.
Szűkítse őket város szerint!


Aranyér eltávolítása dióda lézerrel 1.kep

Aranyér



Az aranyeres csomó apró visszerekből álló gomolyag a végbél nyálkahártya alatt. A vénás hálózat növekedésével az „aranyér” fokozatosan megduzzad, fájdalmassá válik, és egyre jobban előtüremkedik, majd vérezgetni kezd.

Az aranyér kialakulásának lehetséges okai

Az aranyér kialakulását főleg civilizációs okokra vezethetjük vissza: alacsony rosttartalmú táplálkozás, mozgásszegény- és ülő életmód; a gyakori, erőletett székelés (pl. hasmenés), vagy hosszú időn keresztül fennálló székrekedés, illetve a terhesség és a szülés, stb.

Az aranyér tünetei


Az aranyér tüneteinek súlyossága általában arányos az aranyeres csomó nagyságával: kezdetben csak bizonytalan végbéltáji kellemetlenség, diszkomfort érzés, viszketés jelentkezik, majd az aranyeres csomó tapinthatóvá és láthatóvá is válik végbélnyílásban, ill. a környékén. A csomó eleinte spontán visszahúzódik, és nem vérzik. Előrehaladott esetekben azonban az aranyeres csomók kizáródnak- körkörös kinövés tapasztalható-, amely igen érzékennyé válik, és gyakran orvosi segítséggel sem lehet visszahelyezni a végbélbe. Az aranyeres csomó trombózisa esetén fájdalmas, tapintható képlet jelenik meg.

Az aranyér gyakori kísérőjelensége a vérzés, mely a székeléstől függetlenül is jelentkezhet. FIGYELEM: ha az említett véres székürítésen kívül egyéb tünet is jelentkezik, mint pl. állandósuló székelési inger, hasmenés- székrekedés váltakozása, akkor a vastagvégbél daganatos elfajulására is gondolni kell, ezért az aranyér műtét előtt ennek lehetőségét ki kell zárni alapos vizsgálatok során.
Aranyér eltávolítása dióda lézerrel 2.kep

Az aranyér kezelési lehetőségei



A kezelés az aranyér betegség stádiumától (I-IV) függ.
I. stádium - Enyhe tünetek esetén diéta mellett gyógyszeres kezelést, kúpokat javasolnak.

II-III. stádiumban jelenleg a legelterjedtebb kezelési mód az un. Barron ligatura, mely az aranyeres csomók gyűrűzését jelenti: a csomó tövére szoros gumigyűrűt helyeznek, mely a vérellátását megszünteti, így a képlet elhal, és néhány nap alatt lelökődik.

A IV fázisban már csak műtéti kezeléstől várható gyógyulás. A hagyományos műtéti eljárás során altatásban, vagy gerinc közeli érzéstelenítésben (spinal) az aranyeres csomót tápláló artériát elöltik, és a csomót (nodus) kimetszik. Ezt végezhetik szikével, diatermiás berendezéssel (elektromos gyógymód a testbe besugárzó hőhatással), ill. lézerszállal. Mindhárom eljárás során sebfelület keletkezik, mely néhány nap vagy hét alatt gyógyul attól függően, hogy melyik eljárással, eszközzel végezték el a beavatkozást.

Aranyér eltávolítása dióda lézerrel 3.kep
Dióda lézerek előnyei az aranyér megszüntetése során

A legújabban kifejlesztett dióda lézerekkel végzett aranyér műtétek az eddig végzett beavatkozásokkal összehasonlítva (beleértve az eddig alkalmazott lézeres módszereket is) jelentős előrelépést hoztak.

Aranyér műtét menete dióda lézerrel



A II-III stádiumban áramlásmérő berendezéssel (doppler ultrahang) lokalizáljuk az aranyeret „tápláló” ütőeret, majd a dióda lézeres optikai szál segítségével elzárják azt. A beavatkozás helyi érzéstelenítést sem igényel, szinte fájdalmatlan. Az új dióda lézeres módszerrel a IV stádiumban végzett műtétnél sem alakul ki nagy sebfelület: az artéria ellátása után rövid bódításban, vagy helyi érzéstelenítés után 2-3 mm-es metszésen át az aranyeres csomóba vezetik a lézeres szálat és az abban lévő kis ereket elzárják. A beavatkozást követően néhány perccel a beteg a saját lábán az otthonába tud távozni (amennyiben altatásban történt a műtét, néhány órás megfigyelés szükséges).

Magyarországon elsőként Dr. Sándor Ferenc végzett aranyérkezelést dióda lézerrel. Azóta már 4 éves tapasztalata bizonyítja, hogy az aranyér dióda lézeres eltávolítása veszélytelen, és kiváló eredményt biztosit.

Kozúltáció és vizsgálat díja: 20.000 Ft
Dióda lézeres aranyérműtét díja: 300.000 Ft
Egészésgpénztárakkal szerződésben álló szakorvos által elvégezve

Időtartam:Előkészülettel együtt 45-70 perc
Néhány órás pihenés után a páciens a saját lábán, de kisérővel.
Mellékhatás, szövődmény:A kezelt területen kisebb savós-véres átütés jelentkezhet, mely spontán megszűnik 1-2 nap alatt. A kezelt aranyér érezhetően és látványosan is eltűnik, de némi kötőszövetes csomó még hetekig tapintható lehet, de ez komolyabb panaszt nem okoz, és nem látható. Ugyancsak kis csomók képződnek a bőr alatt az eltávolított aranyér helyén, melyek szintén spontán felszívódnak.
Ellenjavallat, kockázat:A leggondosabb orvosi beavatkozás mellett is kialakulhatnak szövődmények, melyek a beavatkozás jellegéből adódóan ritkák. Mint minden sebészeti műtét után, ez esetben is keletkezhet vérzés, sebgyulladás, sebgyógyulási zavar, mélyvénás elzáródás (thrombosis - nagy statisztikák szerint 0.5% alatt van). Következményes tüdőembólia szintén igen ritka (a vérrög elsodródásának valószínűsége 0,l%-nál kisebb). A hőhatás miatt a bőrön, ill. a mélyvénán égési sérülés keletkezhet, mely ugyancsak elenyésző arányban fordul elő (ha mégis, azokat kis sebészeti beavatkozással eltávolíthatók). A z aranyeres értágulatok ismételt megjelenése előfordulhat, a hagyományos műtétekhez képest sokkal kisebb arányban fordulnak elő (5% alatt).
Az aranyér lézeres műtétjét követően csak egy-egy esetben és jóval kisebb mértékben fordult elő a végbélnyílás beszűkülése, mint az a hagyományos aranyérmütétek esetében tapasztalható volt. Hisz a durva mütéti módszer, ill. a végbélnyilás nyálkahártyájának szükségesnél nagyobb területének eltávolitása következményeként a hegesedés és a heg zsugorodása gyakran okozott végbélnyílás szűkülést. Az új diódalézerhez kifejlesztett technika mellett nem észlelhető ilnyen probléma.
Gyógyulás:Kontroll vizsgálatra 2-3 nappal később kerül sor. A varratszedés általában a műtét után 1 héttel történik. 1 hónap múlva ellenőrző vizsgálatot végeznek.
Érzéstelenítés:Rövid altatásban
Ellátás:Ambulánsan


© 2010 szepsegbroker.hu | Aranyér eltávolítása dióda lézerrel
Minden jog fenntartva! | A weboldal tartalma nem másolható a tulajdonos írásos beleegyezése nélkül.


Hozzászólások:

1. eva654   Szeptember 28, 2015
A páromnak 2014 novemberében volt egy dióda lézeres aranyér műtétje,ami azóta is rendetlenkedik! Szinte semmi javulás nem történ, csupán hamarabb húzódik vissza, de ugyanúgy kellemetlen és 1-2 havonta be is vérzik.Nem tudom, hogy valaha megszűnik-e a panasza.....Mindamellett a műtét után is elég sokat szenvedett,nem úgy van az éppen ahogy azt a fent olvastam, vagy talán Ő az egyedüli kivétel?
2. szja   Október 19, 2015
Köszönjük visszajelzését!
Mivel minden páciens és annak esete egyedi, így a kezelés menete és gyógyulása is egyedi. Ha problémája van a kezelés hatékonyságával, akkor vissza kell menni ahhoz az orvoshoz, aki a beavatkozást végezte és kérjen tőle "garanciális" kezelést!
Ahhoz, hogy hozzászólhass regisztráció és belépés szükséges.





Gyorslinkek

Szakemberek

Partnereink