A hónak a legmagasabb a fényvisszaverő képessége – UV sugárzás veszély!
Sokan gondolják úgy, hogy ha nincs nyár és meleg, akkor nincs a „Napnak annyi ereje”, hogy leéghessünk. Pedig nem szabad elfeledkeznünk a visszatükröződő UV sugarakról sem, amelyek mértéke a homok esetében 25 százalékkal, míg a hó felszínéről 80 százalékkal emeli az UV sugárzás mértékét. Ez különösen fontos szorzó a magasabb hegyekben és az egyenlítőhöz közelebb. Ehhez adódik hozzá az, hogy a hegyekben a tengerszint feletti magasság növekedésével arányosan egyre intenzívebb az UV sugarak hatása, hiszen egyre kisebb lesz az UV sugárzás megszűrő levegőréteg vastagsága. 1000 méterenként 5-10 százalékkal emelkedik az UV- B sugárzás ereje. Ezzel áll összhangban a japán megállapítása, miszerint az
UV sugárzás erőssége a hóborította vidékeken akár 2,5-szerese is lehet a nyárihoz képest.
Milyen napkrémet válasszunk síeléshez?
A fényvédőkrémek minőségét nem lehet csupán az SPF-ek számával jellemezni, hisz ez csak azt jelzi, hogy milyen mértékben véd a leégést okozó UVB sugarak ellen. Míg az igazán mélyre jutó, káros UVA sugarak elleni védelemről nem ad felvilágosítást. Egy 15-ös SPF faktorszámú napkrém már 93%-os védelmet nyújt az UVB sugarak ellen, így a 20 SPF szám feletti napfényvédő készítmény már tökéletesen megvédhet minket a leégéstől, ha magas vagy ultramagas UVA elleni védelmet is nyújt, és kb. 30-40 percenként megismételjük a használatukat síelés, napozás közben. A közhiedelemmel és reklámokkal ellentétben a legmagasabb, 50 SPF számú napkrémek használata nem a legjobb választás, hisz a magas SPF szám eléréséhez igen magas koncentrációban kell tartalmazniuk kémiai fényvédő hatóanyagokat, amelyek összességében fokozzák a bőr fényérzékenységet az allergiás jelenségek kialakulását. Válaszunk inkább 20-30 SPF számú napkrémet, amelyben ásványi szűrők is vannak ( cink-oxid, titánium-dioxod/ spray formában nem jók!) és "magas", "ultramagas" UVA elleni védelmet is biztosítanak!
Foltos és ráncos arcbőr is lehet a következménye a síelésnek
Arcunk
napfényvédelmére kétszer jobban kell figyelnünk síelés során, mint a nyaralás alatt! A
kóros pigmentációs és a bőröregedési folyamatok felgyorsulnak, és a leégés utáni tartós foltosság okozhat esztétikai és önértékelési problémákat.
A kémiai és lézeres depigmentáló kezeléseket CSAK a SÍELÉS UTÁNI időszakban kezdjük el.
A folteltávolítás csakis kombinált és hosszas kezeléssorral lehetséges
Ha arra számítunk, hogy 1-2 kezeléssel egy kozmetikus helyrehozza a foltos arcbőrünket, akkor tévedünk.
Mind a kozmetikusnál, mind a szakorvosnál egy szigorú, több hetes protokoll szerint lehet csak depigmentáló kezeléseket elvégezni, amelyet ráadásul otthon, általad elvégzendő arcápolási feladatokkal egészítenek ki. Szoros team-munkát kell végezni a depigmentálást végző szakemberrel, ezért nem ajánlott a legolcsóbb eljárást és szakembert választani!
Az alábbi lépésekben ajánljuk a folteltávolítást, a depigmentáló, rejuvenáló, mélyhidratáló kezeléseket, amelyek ügyes kombinációja hozhatja meg a tartós és látványos eredményt:
1. Depigmentálás különböző technológiákkal és hatóanyagokkal
Depigmentáló eljárások
a.; Fényterápiás megoldások
- Frakcionált CO2 lézerkezelés
- Triniti ELOS kezelés
- Nd-Yag lézerkezelés (tetoválás eltávolítására is alkalmas!)
- BBL fotorejuvenáció
- Alexandrit lézerkezelés
b.; Kémiai hámlasztás
ZO SKIN HEALTH orvosi peeling
- Kémiai hámlasztás/ kémiai peeling
- IMAGE peeling
- Mezoterápia
- Dermaroller + megfelelő mezoterápiás, steril hatóanyag
c.; Mechanikai depigmentáló eljárás
- Mikrodermabrázió/ mechanikai peeling