A Szépség Bróker adatbázisában szereplő specialistáink közül 4 szakember végzi ezt a beavatkozást.
Szűkítse őket város szerint!
Mellnagyobbítás célja: a természetes méret és forma elérése
Az egyik leggyakrabban emlegetett, és végzett plasztikai sebészeti beavatkozás a mellnagyobbítás. Anatómiailag nem kifejlett, kis méretű, esetleg a szoptatást követően megkisebbedett, megpuhult mellek méretének megnövelésére javasolt eljárás. Ha a két mell mérete eltérő, un. aszimmetrikusak, az egyik nagyobbítása lehet a megoldás az egyformává tételre. Ha a mellek nemcsak kicsik, de lógnak is, akkor a mellnagyobbítás korrekcióval kombináltan végzendő el. A műtét elvégezhető a pubertás befejeztével bármikor, akár gyermekvállalás előtt is. A szoptatást követően a mell nagysága és alakja egyénenként változhat, ami azonban nem feltétlenül vonja maga után a mellnagyobbítás szükségességét.
Mi az a 10 leggyakoribb hiba,
amit elkövethetsz mellnagyobbítás előtt?
A mellnagyobbítás implantátum beültetésével történő plasztikai műtét
Az 1960-as évek közepétől folyamatosan fejlesztett emlőimplantatumok tulajdonképpen folyékony szilikonnal, esetleg sóoldattal (un.onkotikus gél) töltött rugalmas szilikonzacskók, amelyeket a nagysűrűségű szilikongélek (zselés implantátumok, un. kohezív gélek) váltanak fel a versenyt.
Mellnagyobbítás során kialakítható mellformák
Forma szerint kerek (gömbcikk), és a természetes mellformát utánzó csepp alakú protézisek léteznek alacsony, esetleg magasabb profillal.
A mellnagyobbítás során alkalmazható implantátumok felülete lehet sima, vagy érdesitett, un. texturált. Ezek tapintása már teljesen természetes mirigyhatást eredményez, valamint a tapasztalatok szerint, ritkábban figyelhető meg tokzsugorodás körülöttük. De a befogadó szervezet minden esetben kötőszövetes tokot –un. capsulát- képez a mellimplantátum teljes felszíne körül. Amennyiben ez a tok a kívántnál vastagabb, hegesebb, akkor később zsugorodhat és összenyomhatja a mellprotézist. A folyamatos minőségi fejlesztés eredményeképpen az implantátumok felszínét Polyurethan habbal borították be, amellyel jelentősen csökkenthető lett a tokosodás, és a kapszularis contractura veszélye. A jó minőségű, megbízható protézisek rendelkeznek egy ún. CE minősítéssel, amit az európai szabványok írnak elő.
Ma már lehetséges implantátum nélkül, természetes eredetű alapanyaggal, hialuronsavval is mellnagyobbítást végezni. Részletesen itt...
Implantátum elhelyezkedése: mirigyállomány alatt, v. félig a mellizom mögött
A mellnagyobbítás során beültetendő implantátum nagyságát részben a páciens kérése, részben annnak adottságai alapján állapítják meg. A mellimplantátum méretét és formáját igazítani kell a meglévő mirigyállomány tömegéhez, a mell alakjához, a testmagassághoz, a mellkas szimmetriájához, és a bőr-, bőr alatti szövetek minőségéhez és vastagságához is. Tehát a plasztikai sebészek, minden esetben, egyéni mérlegelés alapján választanak az implantátumok közül.
Szépség Bróker gyakorlati tanácsa: Feltétlenül tisztázd az orvosoddal, hogy milyen minőségű és méretű implantátumot szándékozik betenni a műtét során! Ezt akár írásban is kérheted (ambuláns lap, beteg lap). A szakmailag igényes plasztikai sebészek ezen nem fognak meglepődni. Ők követve te elképzeléseidet, és az anatómiai paramétereidet kiszámítják a számodra legoptimálisabb mellnagyobbítást eredményező implantátum méretet és formát. Majd ezt az előre egyeztetett implantátum párt fogja neked megrendelni a gyártótól, s nem azokból választ, amelyek "raktáron" vannak.
Mellnagyobbítás leggyakoribb kivitelezési módja- implantátum behelyezése mell alatti metszésből
A mellnagyobbítás technikai kivitelezése
A műtéti behelyezés leggyakrabban az emlő alatti redőkből, vagy a bimbóudvaron át vezetett kb. 4 cm-es metszésből, esetleg a hónaljárok felől történik. Az mellimplantátum beillesztése történhet a mell mirigyállománya vagy a mellkasfali izomzat alá. Ennek módját mindig a páciens adottságai döntik el: általában vékonyabb bőrű, filigrán, kevés mirigyállománnyal rendelkező nőknél az izom alá való elhelyezést alkalmazzák, ugyanis így kevésbé lesz észlelhető az implantátum kontúrja. A mellimplantátum számára kialakított üregbe, a váladék elvezetésére, csaknem minden esetben draint helyeznek be, amit másnap eltávolítanak.
Bár a mellnagyobbítás műtétje biztonságos és gyakorlott kézben rutinszerűnek mondható eljárás, az esetek kis százalékában mégis előfordulhatnak szövődmények: műtétet követő fájdalom, bőrpír, duzzanat, mellérzékenység, mellfeszesség. Mellnagyobbítás után akut fertőzés ritkán lép fel, melynek helyi és általános tünetei (heves fájdalom, látványos duzzanat, magas láz) már rövid idővel a műtét után jelentkeznek. Ennek kezelése antibiotikumok adásával, súlyosabb esetben feltárással és a protézis eltávolítással történik. Az újabb implantátum beültetésére csak 6 hónapot követően, a nyugalmi periódusban kerülhet sor.
Ellenjavallat, kockázat:
Minden sebészi beavatkozás bizonyos kockázattal jár, így a mellnagyobbításnak is van, amiről a pácienseket tájékoztatni kell tudnia kell. Egyértelműen tisztázandó, hogy az implantáció nem egy életre szóló beavatkozás, annak időtartama az implantátum fajtájától, a műtéti körülményektől és a páciens egyéni hajlamától, életkörülményétől függ. Fontos megérteni, hogy teljesen kockázatmentesen nem lehet a mellnagyobbítás sem, hisz ez is egy sebészeti műtét, amely során implantátumot helyeznek be. Az idegen anyag körül a szervezet minden esetben kötőszövetes tokot képez. Ha ez a tok megvastagszik, vagy zsugorodik, az emlő tapintata tömöttebbé válhat. Bizonyos fokú keményedés esetén újabb műtét elvégzését javasolhatják. Valamint az alább felsorolt komplikációk közül kis százalékban bármelyik előfordulhat a mellnagyobbítás során:
Folyadékgyülem, amely azonnal vagy később is jelentkezhet mellnagyobbítást követően
Bőrelhalás, amyely a fokozott belső nyomás miatt alakulhat ki
Aszimmetria, bár minden sebész törekvése arra irányul, hogy teljes szimmetriát érjen el, bizonyos tényezők, pl. kapszulaképződés, implantátum elmozdulása vagy a beteg mellkasfali, tartási aszimmetriája oldalkülönbséget okozhat.
Mellbimbó érzékenységének átmeneti megváltozása mellnagyobbítás gyakran előfordul, de tartós érzéskiesés csak igen ritkán.
Implantátum elmozdulása, amely létrejöhet külső behatás, vagy tokképződés miatt
Ráncok, redők a mellen, tapintható implantátum. Ezek a problémák az implantátum fajtájától és elhelyezkedésétől függően különböző mértékben jelentkezhetnek, ill. jelentős mértékű fogyás esetén kifejezettebbek lehetnek
Arra hajlamos páciensnél, a műtéti behatolás helyén vastagabb, ún. keloidos heg képződhet. Kialakulásának lehetőségét nem lehet megítélni a mellnagyobbítás előtt.
A mellnagyobbítás egyéb szövődményei igen ritkák: a szilikon túlérzékenység, méretváltozás, utóvérzés
Gyógyulás:
A mellnagyobbítás általában vénás altatásban zajló műtét, amely során a páciens semmit nem érez. Közvetlenül a beavatkozást követően néhány napig folyamatosan csökkenő mértékben kisebb kellemetlenséggel, fájdalommal, húzó érzéssel kell számolni. Ez tablettás fájdalomcsillapítással jól mérsékelhető. Eltérés van a mirigyállomány, illetve az izomzat alá való beültetés tekintetében. Utóbbi az izomfeszülés elmúltáig / 3 - 5/ nap valamivel intenzívebb fájdalommal járhat. Jelentős eltérések jelentkezhetnek az egyéni tűrőképességet illetően is. A mellnagyobbítás végén rugalmas kötést kap a beteg, amit egy hétig kell viselnie. A mellnagyobbítás után 10 -14 nappal távolítják el a varratokat, és ezzel le is zárul az elsődleges kíméleti időszak. Ezek után az orvos által javasolt speciális melltartó viselése 6-8 hétig ajánlott. A mellnagyobbítást követő 2-3 hétig feszítő érzés észlelhető, ez azonban néhány hét alatt megszűnik, míg a páciens megszokja az implantátum okozta feszülést és súlytöbbletet. Az otthoni ápolás megszervezése, az utasítások betartása a páciensre hárul. A mellnagyobbítást követő hetekben a beteget rendszeresen kontrollálja plasztikai sebésze, a vizsgálatok alkalmával beszélik meg az aktuális tennivalókat, pl. a masszírozás elkezdését és módját a kapszulaképződés megelőzésére. Testedzés, intenzív fizikai munka végzése /még vezetés is!/ csak fokozatosan javasolt kb. a mellnagyobbítás után 4.héttel. A műtétet követő hónapokban kerülendő a napozás és a szoláriumozás, mert sebgyógyulási zavart és tartós bőrelszíneződést okozhat.
Eredmény:
A mellnagyobbítás látványos eredménye már a műtét után észlelhető, azonban a végleges mellforma csak hónapokkal a műtét után alakul ki (kb.3-6 hónap). Ugyanis több hónap szükséges ahhoz, hogy az implanátum a szervezet körülhatárolja, rögzüljön a beültetés helyén. Ugyanennyi idő kell ahhoz is, hogy a páciens „megszokja” a kialakított új helyzetet. Sajnos, az évek múlásával, a természetes emlőhöz hasonlóan a mesterségesen megnagyobbított mell is megereszkedhet, ezt azonban nem tudjuk kivédeni. Fontos tudnivaló, hogy az implantátum esetleges későbbi eltávolítása esetén a mell nem nyeri vissza az eredeti, beültetés előtti formáját, hisz az időközben megváltozott viszonyok, bőrkitágulás, megereszkedés miatt korrekciós műtétre lehet szükség. Mellnagyobbítás utáni ellenőrzést fél évente javasolt! Amennyiben a későbbiekben mammográfiás vizsgálatot terveznek, a röntgenorvost mindenképpen tájékoztatni kell az implantátum jelenlétéről, mert az a vizsgálatkor félrevezető lehet.
Érzéstelenítés:
A mellnagyobbítást altatásban, általános érzéstelenítéssal, vagy igen ritkán, helyi érzéstelenítésben végezik.
Ellátás:
A mellnagyobbítás utáni megfigyelési időt (altatás után egy-két éjszaka) követően a beteget kísérővel bocsátják haza.
Kedves Látogató! Tájékoztatunk, hogy honlapunkon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával és az Elfogadom gombra kattintással a tájékoztatásunkat tudomásul veszed. Részletesebb tájékoztatást erről az adatkezelési tájékoztatóban olvashatsz. Némely süti használatához az alábbi hozzájárulásod is szükséges.