Szakember keresése
A Szépség Bróker adatbázisában szereplő specialistáink közül 0 szakember végzi ezt a beavatkozást.
Szűkítse őket város szerint!
Európában körülbelül 25 millió ember, míg hazánkban a lakosságának 20-30%-a szenved felületi és/vagy mély vénás betegségben. A VNUS ® ClosureFast ® egy újgenerációs rádiófrekvenciás technológiai fejlesztés, minimális sebészeti beavatkozással, de jelentős mértékben meggyorsítva a vénás betegségek gyógyítását. A rádiofrekvenciás visszéreltávolítás bizonyítottan nem csak hatékony, hanem a páciens gyógyulását nagy mértékben megkönnyíti, pl. a műtét utáni fájdalom elenyésző, és a gyógyulási fázis annyira lerövidül, hogy 1 napon belül a beteg képes aktív életet élni. Ez a legújabb technológiai fejlesztésű a VNUS ® ClosureFast ® egy rádiofrekvenciás katéter, amely kombinált eljárással lezárja a beteg ereket és megszünteti a vénás-reflux folyamatokat.
A vénás rendszer anatómiája
A vénás rendszer egy olyan hálózat, amely felszínes és mélyvénás rendszerből áll. Az un. perforáns véna összeköti a mély és a felületi vénás rendszert. A VNUS ® ClosureFast® rádiófrekvenciás katétere olyan visszereltávolító eljárás, amelynek célja a felületi nagyvénák lezárása, amely valójában az alap oka a fájdalmas visszértágulat kialakulásának.
A visszér-reflux vénás betegség
Az egészséges vénákban található vénás szelepek előresegítik a vér visszakerülését a szívbe. Ha ezek a szelepek megsérülnek, létrejön a vénás-reflux, amely a következő tüneteket okozza:
- Visszértágulat (lilásan elszíneződő, kidomborodó vénák)
- Bőrelváltozások
- Fájdalom, lábikragörcs
- Lábduzzanat
- Nehéz, fáradt lábak
- Visszérgulladás
- Fekélyek (barnás, fekete elszíneződés, sebek a boka felett)
- Felületes vénás reflux progresszív betegség, amelyben a tünetek időről- időre rosszabbak lesznek, ha nincs kezelve.
Több faktor szerepel a betegség a kialakulásában:
- Kor
- Nem
- Örökletesség
- Többszöri terhesség
- Túlsúly
- Álló foglalkozás
Visszéreltávolítás VNUS ® Closure ® rádiófrekvenciás katéterrel
Szakorvos ultrahang vizsgálaton megállapítja, hogy ez a bizonyos felületi vénás-reflux létezik-e. Ha igen, akkor elvégezhető ez a fajta műtét. Az orvos egy kis vágáson keresztül, az ultrahang segítségével bevezeti a katétert a vénába. A vékony katéteren keresztül megfelelő mértékű rádiófrekvenciás energiát vezetnek a véna falára. A katéter visszavezetésekor, a magasfrekvenciás hőhatás következtében a véna falában található kollagénrostok összezsugorodnak, ami lezárja a vénát, s a vér az egészséges vénákon keresztül kezd továbbfolyni. A visszéreltávolítás után a vágás felületét sebtapasszal látják el és néhány napig (1-3) speciális harisnya használata ajánlott. Az eltávolított visszér vonalán nem észlelhető bőrpír vagy fájdalom. A műtét után egy nappal, már normális terhelést is elvisel a láb. A rádiófrekvenciás visszéreltávolítás járóbeteg ellátás keretében végezhető el.
Nézze meg a VNUS ® ClosureFast ® rádiófrekvenciás visszéreltávolítás folyamatát VIDEÓn is!
Összehasonlítva a hagyományos és VNUS kezeléseken átesett pacienseket 2 évvel a kezelés után a VNUS technológiával kezeltek, ebből a szempontból magasabb életminőséget tudtak folytatni. Több mint 90 %-nak nem volt visszaesés az kórképbe, tehát hosszútávon tünetmentes állapotot lehet vele elérni.
A műtét után a teljes esztétikai eredmény érdekében érdemes a fennmaradó apró erek (seprűvénák) kezelését, ugyanabban a kezelési folyamatban az
ELOS lézeres technológiával történő vénás kezeléssel alkalmazni.
A visszérbetegség műtéti megoldásainak modern technikai eljárásai közé tartozik a dióda lézer is.
Ismerkedjen meg ennek előnyeivel is!