SZAKCIKKEK

Pattanás, akne esetén milyen hatóanyagú kozmetikumot válasszunk?

Pattanásos bőr kezelésére alkalmas kozmetikai krémek hatóanyagai

2010. augusztus 04. 15:15
Szépség Bróker
Melyek azok a növényi eredetű kivonatok, félszintetikus, v. bioszintetizált, esetleg szintetikus hatóanyagok, amelyeket gyakorta alkalmaznak a kozmetikai cégek a pattanásos bőr ápolására szánt készítményeikben?


Pattanás, akne esetén milyen hatóanyagú kozmetikumot válasszunk? 1.kép
GYÜMÖLCS SAVAK és egyéb szintetikus SAVAK : Elősegíti a bőrhámlást, az elszarusodott sejtek és a szennyeződések könnyebb leválását, megakadályozza a bőrfelszínen a felrakódások kialakulását, és gátolja a gyulladásért felelős baktériumok növekedését: Salicylic Acid 1- 5% (szalicilsav), Lactic Acid and 5% (tejsav), Benzoyl Peroxide (bezoil peroxid), Glycolic Acid (glikol sav) , Ammonium Glycolate , 4% alpha hydroxy acids Sulfur (3.0%) (kénes hidroxi sav), ethoxydiglycol, pentylene glycol , Alcohol Denat, Hydrogen Peroxide, azelaic

FLUIDACTIV® hatóanyag megakadályozza a faggyú oxidációját, besűrűsödését, és kedvező irányba befolyásolja összetételét, ezzel korlátozva a tünetek kiújulását

TRIOXIL
- a legújabb szintetikus hatóanyagok közé tartozik, amely igen hatékony antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik mindazok mellett, hogy jelentősen hidratálja bőrt

TRICOSAN - fertőtlenítő- és tartósítószer (szintetikus!)

METHYLISOTHIAZOLINONE -baktériumölő szintetikus hatóanyag

PANTHENOL (alkoholos analógja a patoténsavnak): lásd B5 vitamin

LECITIN: a bőr vízháztartásáért felelős, vízmegkötő képessége kiváló, védi a bőrt a kiszáradástól,

AZELAIC ACID (azelain sav): Antibakteriális, gyulladáscsökkentő, szabad gyökök elleni hatással bír, akne-ellenes és bőrmegújító hatása közismert

Pattanás, akne esetén milyen hatóanyagú kozmetikumot válasszunk? 2.kép
CHITOSAN (vöröslábú tengeri rákok kitinpáncéljából vonják ki) fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, fehéríti és feszesíti a bőrt

FARNESOL ÉS FARNESIL ACETÁT: természetes anyagokból vonják ki, kimondottan a felszaporodott mikrobás flórát célozzák meg, csökkentik a faggyúmirigy termelést

ARBUTIN: növényi eredetű hatóanyag, amely a pattanások kialakulásáért felelős baktériumok felszaporodását gátolja, emellett gyulladásgátló hatással is rendelkezik
FOMES OFFICINALIS: eredetét tekintve orosz gombafajta, a belőle nyert kivonat a kitágult pórusokat összehúzza

QUERCETIN
(bioflavonoid): jelentős gyulladáscsökkentő hatású, közvetlenül gátolja a kezdődő gyulladásos folyamatokat. Gátolja a hisztamin és más allergének keletkezését és szétszóródását. Emellett erős antioxidáns, és segíti a C-vitamin felszívódását.

HESPERIDIN (bioflavonoid): Erõs baktérium és vírus pusztító képességű

RETINYL PALMIATE: (lásd A vit. és származékai)

ZINC (cink): faggyúmirigy működésszabályozó, a pattanások kialakulását okozó baktériumok hatásos ellenszere, csökkenti a bőr kivörösödését és irritációját.

ZINC GLUCONATE (Cink glükonát) tartalma szabályozza a faggyútermlést, és fertőtlenítő hatásával véd a bőrhibákat okozó, antibiotikumokra rezisztes mikroorganizmusok túlszaporodásával szemben is.

SULFUR
: a kén a levegő oxigénjével vegyül, és kén-dioxiddá lesz, mely aránylag csekély mennyiségben is, a bőr betegségét okozó számos baktériumra méregként hat. (Cocamidopropylamine Oxide, Disodium Cocamphodiacetate - felületktív anyagok!!)
MEDVESZŐLŐ KIVONAT: Arbutin tartalma miatt gyulladásgátló, a pattanások kialakulásáért felelős baktériumok, felszaporodását gátolja

TOCOFEROL:
(E vitamin) bőr rétegeibe behatoló antioxidáns, mely védelmet nyújt a nap és egyéb káros környezeti hatások ellen

TEA TREE-LEAF
Oil ,Tea Tree (Melaleca Alternifolia) Oil (teafa olaj): lásd előbbiek

PALMAROSA
(Cymbogpogon Martini) –sejtregenerációban játszik szerepet

HAMAMELIS VIRGINIANA (Witch Hazel) Extract (hamamelis): A hamamelisz kivonatai, szabályozzák a bőr élettani folyamatait , vérzéscsillapító, pórusösszehúzó hatású, és bőrvilágosító. Desztillátuma alkalmas gyulladt bőr kezelésére, az irritált és érzékeny bőr ápolására. Élénkíti a mikrokeringést, szabályozza a bőr zsírosságát.

AlOE VARA (Aloé, aloe vera): leveleinek zselés anyaga tartós emulziót képez az olajokkal, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, hámosító, bőrpuhító, hidratáló, és immunerősítő hatású.

ARNICA MONTANA Flower Extract (arnica montana, árnika)- érfalerősítő, duzzanat csökkentő

EPIBOLIUM ANGUSTIFOLIUM Extract (erdei deréce): a ligetszépe-félék családjában a legerőteljesebb gátló hatást fejti ki a különböző baktériumtörzsekkel szemben

BETULA ALBA
(nyírfa): kivonata kiemelkedő pórusösszehúzó hatású, antiszeptikus és bőrtisztító. Magas flavonoidtartalma megszünteti a vértolulást és a pirosodást. Zsíros, aknés bőrre ajánlott készítményekben található.

ARGANIA SPINOSA (argan): linolsavban, A és E vitaminokban gazdag, sebgyógyulást elősegítő hatású. Olaja kiváló öregedésgátló, nagymértékben bőrpuhító, segíti a sejtmegújulást. Izomhúzódások kimasszírozására is használatos.

CAMELIA SINENSIS (zöld tea): levelének kivonata magas polifenoltartalma miatt fontos növényi hatóanyag a kozmetikában. Az öregedésgátló, ránctalanító fitokomplexek kiemelkedő antioxidáns hatású összetevője. Tannintartalma bőrtisztító, faggyútermelés normalizáló, zsíros, pattanásos és szeborreás bőrökre optimális hatással van.

ARTEMISIA DRACUNCULUS (tárkony, esztragon) :elsősorban pattanások kezelésére alkalmazható, illóolajának fertőtlenítő, gyulladásgátló és bőrnyugtató hatása miatt.

SALVIA OFFICINALIS
(orvosi zsálya): illóolajokat, szerves savakat, cseranyagot, keserű anyagokat, flavonoidokat, szaponint, B vitaminokat, gyantát, és az ösztrogén női hormonhoz hasonló anyagokat tartalmaz. A zsályának kitűnő tisztító, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, faggyútermelést szabályozó és pórusösszehúzó hatása van. Gyorsítja a sebek gyógyulását, segíti a sejtmembránok egészséges működését.

Valamint számos vitamin, ásványi anyag és növényi kivonat is szerepelhet az akné kezelésére alkalmas krémek öszetevői között, amelyekről itt olvashattál.

Pattanás, akne esetén milyen hatóanyagú kozmetikumot válasszunk? 3.kép

Akne megelőzése, jó tanácsok



Megfelelő arcápolás, tisztítás a helyesen kiválasztott (nem erősen szárító, lúgos, vagy izgató arctisztító) tonik, vagy arctej használatával reggel és este nagyon fontos. A túlzott tisztálkodás azonban fokozza faggyútermelést, s a dörzsölés pedig a gyulladás elterjesztésével ronthat az állapoton. Napi kétszeri arcmosás lehetőleg illatszermentes, nem allergizáló, bőrközeli, 5,5-ös pH-jú tisztítószerrel elegendő. Ajánlatos a gyakori hajmosás is, amellyel elkerülhető a homlok fokozott zsírosodása. Jól alkalmazhatók a faggyúmirigy-működést szabályzó, pórusösszehúzó gyógykozmetikumok is. Arcápoláshoz vizes alapú, hidratáló, fényvédő krémeket használjon, amelyek nem tömik el a pórusokat. A fényvédelem a pattanás pigmentálódásának megelőzésére szolgál. Amennyiben bőrgyógyásza A-vitamin származékait tartalmazó krémet vagy tablettát javasolt Önnek, fokozottabban ügyeljen a fényvédelemre, mert ezek a készítmények fényérzékenyítők! Kizárólag éjszakára kenjük föl a krémet, és ne vigyük fel a teljes bőrfelszínre, mert túlzott kiszáradást vagy irritációt okozhatnak. A mérsékelt napfény és a friss levegő kedvezően hat a pattanásokra, mert a mérsékelt napfény visszaszorítja a faggyútermelést. Azonban a túlzott napozás és szolárium használat nem segít, hanem maradandó pigmentációt okozhat.

A pattanás (akne) kialakulásának lehetséges okai...





© 2010 szepsegbroker.hu | Pattanás, akne esetén milyen hatóanyagú kozmetikumot válasszunk?
Minden jog fenntartva! | A weboldal tartalma nem másolható a tulajdonos írásos beleegyezése nélkül.



Hozzászólások:

Nincs hozzászólás...
Ahhoz, hogy hozzászólhass regisztráció és belépés szükséges.




Kapcsolódó galériák





Kapcsolódó szakcikkek





Gyorslinkek

Szakemberek

Partnereink