SZAKCIKKEK

Gyengéd peeling otthon is, felszínes kémiai hámlasztás napról napra

A fiatalos arcbőr titka a mindennapos gyengéd kémiai hámlasztás

2019. november 14. 20:59
Cikkünk szerzője Dr. Szabó Judit Anna / Dr. AntiAging - Holistic Health & Beauty Center, Rácz Judit/ SkinSmart.hu
A XXI. századi nő higiéniájához hozzátartozik a bőrének egészsége és szépsége, melynek alap eleme mindennapos arcápolás. De ez nem merülhet ki abban, hogy lemossa az arcát egy sminklemosóval, vagy tusfürdőjével és este bekeni valamilyen hidratáló, ránctalanító krémmel.
És ne várjunk átütő, tartós eredményt egyik kozmetikai vagy orvos-esztétikai kezeléstől sem, ha nem alakítjuk ki a mindennapos bőrtisztító rutinunkat.


Gyengéd peeling otthon is, felszínes kémiai hámlasztás napról napra 1.kép

Miért van szükségem a mindennapos, gyengéd kémiai hámlasztásra?



A felhám (epidermisz) ugyanis napról napra több millió elhalt, un. elszarusodott laphámsejtet termel, amelyek leválásának üteme és azok új sejtekkel való pótlása lelassul a 25. életévünk után. Mindezek mellett jelentősen felgyorsíthatjuk a bőrünk öregedését a túlzott napozással, szoláriumozással, de a nem megfelelő mennyiségű és minőségű alvással, és a stresszes életmódunkkal is jelentősen lelassíthatjuk bőrünk regenerálódását. Így az arcbőrünk könnyen válhat fakóvá, szürkévé, élettelenné, pigment foltossá akár már a 30-as éveink elején.
Ha bármelyiket is tapasztalod bőrödön, akkor a kialakult bőrproblémádnak és a bőrtípusodnak megfelelő gyengéd, otthoni peeling sokat fog segíteni. Érdemes mihamarabb elkezdened és a mindennapos bőrápolási rutinod részévé tenni azt.


Gyengéd peeling otthon is, felszínes kémiai hámlasztás napról napra 2.kép

Otthoni, gyengéd kémiai hámlasztók és működési elvük



Míg a fizikai bőrradírok okozhatnak mikrosérüléseket, hisz ledörzsölik a bőr legkülső, elhalt hámrétegét, addig az otthoni kémiai hámlasztók gyengéden és egyenletesen oldják le az elhalt hámréteget sejtről-sejtre , anélkül, hogy a látható bőrcafatok leválása miatt távol kellene maradni a munkahelytől, iskolától, vagy le kellene mondani a randit, a hétvégi programot;-)

3 féle hatóanyag szerepelhet az otthoni, enyhe kémiai hámlasztók között:

AHA

-- pl. glikolsav, tejsav, mandulasav. Vízben oldódó savfajta, amely a bőr felszínén fejti ki hatását, az anti-aging rutin részét képezi. Az AHA-k a mélyebb hidratációt is segítik, ezért használatuk után jobban hasznosulnak a felvitt krémek. Különösen ajánlott a napfénykárosodott, pigmentált, ráncos, fakó, élettelen arcbőrre.
AHA fajták:
1. Glikolsav (glycolic acid) - megbízható és magas anti-aging potenciállal rendelkezik. Hátránya, hogy nagyon érzékeny és rosaceás bőrre nem igazán válik be.
2. Tejsav (lactic acid) - egy nagyon kicsit halványabb anti-age hatásban, viszont gyengédebb is, és erős vízmegkötő-, hidratáló tulajdonságokkal rendelkezik.
3. Mandulasav (mandelic acid) - antibakteriális peeling összetevő, így a pattanások ellen a legjobb választás. Mivel nagy molekulaméretű, ezért lassabb felszívódású, így a leggyengédebb AHA-féle a három közül.

BHA

– ami nem mást, mint a szalicilsav. Zsírban oldódó sav, aminek köszönhetően képes a pórusok mélyére hatolni, és ott kifejteni hatását, valamint erős gyulladáscsökkentő is. Ezért a tág pórusos, mitesszeres, pattanásos és a rosaceás bőrre a legjobb választás.

PHA

-- pl. gluconolactone, lactobionsav- újgenerációs AHAk, amik hasonló hatásúak, mint az AHAk, csak kíméletesebben hatnak, ezért az érzékeny a bőrűek számára (pl. rosacea) remek választás. Támogatja a bőr hidratációját, halványítja a pigmentfoltokat, remek antioxidánsok, azért különösen jó választás a fakó, élettelen, egyenetlen bőrfelszín esetén.

Válaszd a számodra legmegfelelőbb kémiai hámlasztót ITT!



Gyengéd peeling otthon is, felszínes kémiai hámlasztás napról napra 3.kép

Mégis melyiket válasszam?



A vásárlás előtt vedd figyelembe a bőrtípusodat (száraz, zsíros, kombinált), bőrproblémádat (pigmentált, mitesszeres, aknéra vagy rosaceara hajlamos-e), és hogy mennyire érzékeny a bőröd. Mivel mindenki bőre más és más, éppen ezért a legjobb alapelv, amit követhetsz: mindig figyeld a bőröd reakcióit, és aszerint módosíts a hámlasztókat, azok %-os erősségét és a használatuk gyakoriságát.

Melyik hámlasztó fajta és erősség illik a legjobban az arcbőrödhöz? A „Hámlasztó GIUDE” segít neked ebben ITT!




Gyengéd peeling otthon is, felszínes kémiai hámlasztás napról napra 4.kép

Hogyan érdemes használni az otthoni peelingeket, kémiai hámlasztókat?



A bőr egyéni érzékenysége nagyon változó, de kiindulásként a legtöbbször beváló %-ok és gyakoriságok ezek szoktak lenni:
● Az 1 vagy 2%-os BHA hámlasztókat naponta 1-2x (zsíros, ellenálló bőr esetén esetleg kétszer, érzékeny bőr esetén esetleg csak másnaponta)
● Az enyhe, 5% körüli AHA hámlasztókat szintén naponta 1x
● Az erősebb, 10-12%-os AHA változatot pedig heti 1-3x, bőröd érzékenységétől és edzettségétől függően.
● A gyengédebb hámlasztókkal a szemkörnyék is kezelhető, de a szemhéjat és a szem alatti közvetlen területet nem tanácsos hámlasztani!
● A hámlasztó mindig előtisztított (pl. arclemosó gél, vagy tej) arcbőrön használható, majd a peel után 1-2 perccel jöhetnek a szérumok és tápláló-, hidratáló krémek! Ha használsz tonikot is és a hámlasztót is folyékony, vízszerű, akkor tetszőleges sorrendben használhatod a kettőt, míg géles vagy lotion állagú hámlasztónál használd a tonik után!
● Amire figyelni érdemes: nagyon magas koncentrációjú peelingeket és szérumokat ne használjunk közvetlenül egymás után, például egy 10%-os AHA + 1%-os retinol nem biztos, hogy jó ötlet. De egy gyengéd AHA + egy gyengéd retinol annál inkább.
● Ha receptre kapható termékeket is használsz (mint például Differin vagy egyéb retinoidok, vagy valamilyen rosacea kezelésére alkalmas készítmény), előbb jöjjön a hámlasztó, és utána a vényköteles készítmény!
Bár tévhit, hogy minden hámlasztó, peel növeli a bőr fényérzékenységét, olyan hatóanyagoknál, mint például az AHA, a fényvédelem fontos. Meg egyébként is mindig fontos! :)



A bal arcfelet (képen jobb) erős napsugárzás érte 28 éven keresztül, a másik oldal védve volt
A bal arcfelet (képen jobb) erős napsugárzás érte 28 éven keresztül, a másik oldal védve volt

Miért fontos a mindennapos fényvédelem?



Azért, mert a bőröregedés 80%-ért az UV sugarak a felelősek, ugyanis ez a legerősebb oxidatív stressz, ami a bőrt a leggyakrabban érheti. Téves rögzülés, hogy a jó génjeink megvédenek a káros sugarakkal szemben. Aki például rendszeresen (az 1- 2x/hó is annak számít!) szoláriumozik (97%-ban UVA sugarakat bocsát ki!), vagy napfényvédelem nélkül élvezi a nyári napsütést, és ráadásul teszi ezt a veszélyzónának számító 11.00-15.00 időszakban, az különösen nagy rizikónak teszi ki magát a melanoma kialakulásának és a felgyorsult bőröregedésnek.
Sajnos, a bőröregítő HEV (pl. neon- és a led lámpák, monitorok, telefon kijelzők sugarai) és UVA sugarakat (áthatol az ablaküvegen, autóüvegen keresztül is) az irodai dolgozók sem kerülhetik ki, ezért az ő mindennapos fényvédelmük is fontos. Ezért a reggeli bárápolási rutinba feltétlenül illesszünk bele egy 15-30 SPF UVB és magas UVA védelemmel ellátott nappali krémet télen és nyáron is, kémiai peeling idején pedig feltétlenül!

Válassz bőrtípusodnak, bőrproblémádnak és igényednek megfelelő fényvédős krémet ITT!







© 2010 szepsegbroker.hu | Gyengéd peeling otthon is, felszínes kémiai hámlasztás napról napra
Minden jog fenntartva! | A weboldal tartalma nem másolható a tulajdonos írásos beleegyezése nélkül.



Hozzászólások:

Nincs hozzászólás...
Ahhoz, hogy hozzászólhass regisztráció és belépés szükséges.




Kapcsolódó galériák








Kapcsolódó szakcikkek





Gyorslinkek

Szakemberek

Partnereink