Csodálatos kókuszolaj
A kókuszolaj vagy kókuszzsír a legegészségesebb zsiradékunk
2013. április 26. 10:49
Gulyás Gabriella Anna
A kókuszolaj vagy kókuszzsír egészségre gyakorolt jótékony hatásai között szerepel a súlycsökkentés, a bőr és a haj ápolása, regenerálása és a fogszuvasodás megakadályozása is.
Olaj vagy zsír?
A kókuszolaj vagy kókuszzsír több mint 90%-ban telített zsírsavakból áll, ennek ellenére mégis az egyik legegészségesebb zsiradékunk.
A kókuszolaj 24-25 fokon válik folyékony halmazállapotúvá, alacsonyabb hőmérsékleten szilárd, vajszerű, jól kenhető anyag. Mivel 91%-a telített zsírsav, meglehetősen stabil, így igen nagy hőmérsékletre is felhevíthető anélkül, hogy oxidálódna. A kókuszolajban található telített zsírsavak
csökkentik a káros koleszterin szintjét és növelik azokét, melyek pozitívan hatnak a testünkre. A kókuszolajban található laurinsav hozzájárul az erek rugalmasságának megőrzéséhez. A kókuszzsír az egyetlen olyan étkezési zsír, mely nem avasodik és nem bomlik el hő hatására, így nem képződnek benne transzzsírok.
Az egészségre gyakorolt jótékony hatásai között szerepel a súlycsökkentés, a bőr és a haj ápolása, regenerálása, egyes szívbetegségek és a magas vérnyomás megelőzése, az immunrendszer és a csontok erősítése, a fogszuvasodás megakadályozása, vagy az inzulinrezisztancia kezelése.
A kókuszolaj javítja a memóriát és hatékony fogszuvasodás ellen is
A
Neurobiology of Aging című folyóiratban 2004-ben publikált vizsgálat kimutatta, hogy a kókuszolajban található zsírsavak kedvezően befolyásolták az idősebb emberek kognitív funkcióit, javították a memóriát és az Alzheimer-kór tüneteit is.
Angol kutatók a kókuszolaj, az olívaolaj és más növényi olajok hatását vizsgálva arra az eredményre jutottak, hogy a felsorolt olajok közül csak az enzimekkel kezelt kókuszolaj volt hatásos a fogszuvasodást okozó, savtermelő
Streptococcus baktériumtörzs szaporodásának gátlásában.
A kókuszolaj a kémiai adalékokat kiváltó alternatív megoldás lehet, mert már viszonylag kis koncentrációban kifejti antibakteriális hatását.
A kókuszzsír megszépíti a bőrt és a hajat
Miranda Kerr fotómodell, Orlando Bloom felesége napi négy evőkanállal eszik belőle: zöld teához adva, salátákhoz adagolva. Miranda táplálkozás szakértőnek tanult. A tanfolyamon tudomására jutott, hogy a bőrt nemcsak kívülről, hanem belülről is érdemes táplálni természetes növényi olajokkal. A kókuszzsír vagy a kókuszolaj laurinsavat és kaprinsavat tartalmaz ,melyek az antioxidáns, gombaölő, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásért felelősek.
• Antioxidáns, gombaölő és gyulladáscsökkentő
• Megelőzi a korpát
• Elősegíti a haj növekedését, regenerálja, ápolja a sérült hajszálakat
• Csökkenti a ráncokat, táplálja és feszesíti a bőrt
• Ekcéma, övsömör kezelésében is hatékony
• Nyugtatja, az irritált, érzékeny bőrt
• Kiváló bőrápoló borotválkozás után
• Hidratálja és puhítja az ajkakat
• Napvédő, barnító hatású
A kókuszzsír fogyaszt is
Fogyasztó hatása véletlenül derült ki. Az 1940-es években ausztrál farmerek bárány nyájaikat szerették volna felhizlalni a kókuszolajjal. Ehelyett az állatok lefogytak, élénkebbek, energikusabbak lettek és a szőrük is sokkal selymesebb, szebb lett.
A kókuszzsír könnyen emészthető zsírsavakat tartalmaz, melyek az anyagcsere fokozásával segítenek a súlyvesztésben. Segíti továbbá a pajzsmirigy és az enzimek megfelelő működését.
Így készítsünk hajpakolást
Hozzávalók:
• 2 evőkanál kókuszolaj vagy zsír
• 2 evőkanál méz
• 1 nagy tojás sárgája
Egy tálban keverjük össze a hozzávalókat, ha kókuszzsírt használunk, azt vízgőz fölött olvasszuk meg. Egyenletesen kenjük fel a megmosott hajra és dörzsöljük be a fejbőrbe. Dunsztoljuk be a hajunkat alufóliával vagy zuhanysapkával és tekerjük körbe egy törölközővel. Egy óra múlva öblítsük le a pakolást langyos vízzel, enyhe samponos vízzel ismét mossuk meg, majd formázzuk és szárítsuk meg.
Forrás: http://www.greenmedinfo.com
http://www.medicalonline.hu
Hozzászólások:
1. src23 Július 13, 2013
Tényleg szuperul hangzik.engem is meggyőztetek!
és már találtam is neten .. és nem is olyan drága..:DDD
én ezt találtam:
http://www.onelife.hu/termekek/olajok-zsirok/c/7/18
a hajpakolás része nem érdekel :) de tényleg ilyen jó hatással van a szervezetre érdemes áttérni rá...
köszi a tippet.